Co je detoxikace

V rámci celkového odkyselení organizmu je vhodné zařadit do svého programu i detoxikaci, tedy pomoci tělu zbavit se jedovatých toxinů.

Toxiny jsou jedy, které se v našem těle hromadí a dokážou vyvolat různá akutní i chronická onemocnění. Vznikají například z nevhodně kombinované potravy nebo z nedostatečně strávené potravy, k jejich tvorbě přispívá i stres, vztek, nervozita či úzkost.

Není třeba čekat, až nám lékař diagnostikuje vysoké triglyceridy, dnu, zvýšené množství bílých krvinek, močovinu v krvi, žlučníkové kameny, arterosklerózu a další nepříjemné obtíže. A není třeba ani se prát s častými bakteriálními infekcemi a záněty, které náš organizmus zbytečně vyčerpávají.

Jak ale poznat, že naše tělo je zaplaveno toxiny a potřebuje, abychom mu pomohli? Nejvyšší čas začít s detoxikací nastává ve chvíli, kdy nás dlouhodobě trápí:

 • únava, deprese, nevysvětlitelné pocity smutku nebo rezignace, chybí nám energie
 • přílišná podrážděnost, neklid a roztěkanost, kterými jsme dříve netrpěli
 • bolesti hlavy, bolesti celého těla
 • kožní nemoci a alergie
 • nechutenství nebo naopak nezvladatelná chuť na sladké nebo slané
 • časté zvýšené teploty, infekce, záněty
 • zápach z úst, povlak na jazyku
 • poruchy trávení, žaludeční potíže, zácpa, střevní virózy, plynatost
 • otoky končetin
 • nadváha
 • sexuální poruchy

Jestliže naše tělo volá o pomoc, je nejvyšší čas začít jeho signály vnímat jako skutečný alarm. Je skutečně načase zařadit do svého životního stylu pravidelnou detoxikací organizmu, což je proces, který nás příliš nezatěžuje, ale hodně pomáhá.

Vše o odkyselení

Jak překyselení rozpoznat

Jak překyselení rozpoznat

Tak jako umíme my dávat najevo svou nespokojenost, dokáže totéž i naše tělo. A dokáže být při projevech neladu pěkně úporné.
Jak na odkyselení

Jak
na odkyselení

Odkyselení je proces, který nás nemusí nijak zásadně omezovat, ale jehož účinky už po pár dnech sami na sobě poznáme.
Kyselinotvorné potraviny

Kyselinotvorné
potraviny

Pokud se chystáme své tělo odkyselit, z našeho jídelníčku bychom měli vyloučit kyselinotvorné potraviny.
Kdy se překyselujeme

Kdy
se překyselujeme

Vše v našem organizmu by mělo být pěkně v rovnováze, a to samozřejmě platí i o kyselých a zásaditých složkách.
Cose v těle děje

Co
se v těle děje

Nejen láska prochází žaludkem. Procházejí jím také kyseliny a zásady. Nebo, přesněji řečeno, žaludek je jejich výrobcem.
Zásadotvorné nebo neutrální potraviny

Zásadotvorné nebo neutrální potraviny

Aby se nám s odkyselováním snadněji začínalo, přinášíme přehled potravin, které by měly tvořit trvalou součást našeho jídelníčku.
Stopovéprvky

Stopové
prvky

Odkyselení nespočívá jen v upravení stravy. Svému tělu, pravděpodobně dlouhou dobu zanášenému kyselinami, je pro správnou funkci a dosažení rovnováhy ...
Následkypřekyselení

Následky
překyselení

Ne nadarmo se o překyselení organizmu hovoří jako o jedné z nejnebezpečnějších civilizačních nemocí, jehož nejtěžší stadia mohou vést až k úmrtí.

logo male

RosenPharma a.s.

RosenPharma a.s. je českou farmaceutickou společností a na našem trhu působí již bezmála dvě desetiletí. Specializuje se na technologii výroby léčiv. Od samých počátků dbá na vysokou kvalitu přípravků a na prověřené receptury založené na čistě přírodní bázi. Odkaz na hlavní stránky: www.rosenpharma.cz