• Úvod
  • Následky překyselení

Následky překyselení

Ne nadarmo se o překyselení organizmu hovoří jako o jedné z nejnebezpečnějších civilizačních nemocí, jehož nejtěžší stadia mohou vést až k úmrtí.

Náš organizmus je přitom uzpůsoben k tomu, abychom se mohli dožít až 120 nebo dokonce 130 let. Jednou z podmínek dlouhého života je však i tzv. acidobazická rovnováha, tedy rovnováha mezi kyselými a zásaditými látkami v organizmu. Kyselé látky přitom v našem organizmu vznikají neustále, a to během látkové výměny.

Neúplnou oxidací triglyceridu, sacharidů i bílkovin, hydrolýzou fosfoproteinů nebo oxidací sulfhydrylových skupin vznikají tzv. netěkavé kyseliny (v množství 1 mmol/kg/den), které jsou následně vyloučeny ledvinami nebo zmetabolizovány. Ty těkavé pak vylučujeme plícemi: kyselinu uhličitou vyloučíme v podobě CO2 a naše tělo ji vyprodukuje v množství přibližně 15 000 mmol za den.

Lidské tělo si dokáže s určitým podílem kyselých složek poradit samo. Bylo k tomu vybaveno speciálními roztoky látek, schopnými rovnováhu pH udržovat. Nazývají se pufry a k těm přirozeným patří například bikarbonát, hemoglobin, fosfáty, sulfáty nebo proteiny krevní plazmy. Jakmile se však poměry pufrů naruší, dochází i k nerovnováze pH.

V případě výměny krevních plynů překyselení způsobí tuhnutí červených krvinek. Tím se oslabí průtok krve kapilárami a zásobování tkáně kyslíkem a živinami. Buňky tkání si samy nedokážou obstarat výživu a dokonce ani odstranit odpadní látky. Nadbytečné kyseliny v krvi se v cévních stěnách vážou na vápník, cévy tuhnou a začínají se ucpávat či praskat. Snížená hladina minerálů v těle však způsobuje například i náchylnost k lámání kostí. V těle se začínají usazovat ložiska toxických látek, vznikají vhodné podmínky pro plísně, toxické látky poškozují játra a mozek.

Nedostatek kyslíku a překyselení vůbec představuje pro náš organismus ohromné riziko, které se velice často dotýká životně důležitých orgánů. Spolu s acidózou mohou jít ruku v ruce průjmy, vleklé a opakující se záněty a infekce, alergie, ekzémy, v horších případech hypertenze, arterioskleróza, ale bohužel také srdeční infarkty, cévní mozkové příhody nebo zhoubné nádory.

Toto jsou jistě pádné důvody, proč je tak nesmírně důležité dbát na rovnováhu pH v našem organizmu.

Vše o detoxikaci

Coje detoxikace

Co
je detoxikace

V rámci celkového odkyselení organizmu je vhodné zařadit do svého programu i detoxikaci, tedy pomoci tělu zbavit se jedovatých toxinů.
Jak a kdyzačít

Jak a kdy
začít

Při detoxikaci organizmu rozhodně není třeba držet dlouhodobý půst. I jednodenní detoxikační režim dokáže pomoci.
Co anoa co ne

Co ano
a co ne

Při odkyselování organizmu, stejně jako při detoxikaci, nám mohou účinně pomoci některé z preparátů dostupné na našem trhu.
Produktypro detoxikaci

Produkty
pro detoxikaci

logo male

RosenPharma a.s.

RosenPharma a.s. je českou farmaceutickou společností a na našem trhu působí již bezmála dvě desetiletí. Specializuje se na technologii výroby léčiv. Od samých počátků dbá na vysokou kvalitu přípravků a na prověřené receptury založené na čistě přírodní bázi. Odkaz na hlavní stránky: www.rosenpharma.cz